środa, 27 stycznia, 2021

O UX-INFO

Jako specjalista z zakresu User Experience dążę do tego aby dowiedzieć się, co użytkownicy robią na stronach internetowych, jak się poruszają, co przykuwa ich uwagę i dlaczego wykonują określone akcje w ten, a nie inny sposób. Wszystkie moje doświadczenia przekażę na stronie ux-info. Postaram się pokazać UX oraz UI jako praktyczny zestaw wskazówek przy projektowaniu poszczególnych składowych stron internetowych oraz aplikacji webowych. Poruszę też temat SXO, elementu niezbędnego przy nowoczesnym pozycjownowaniu w SERP.

Interaction Design Foundation

Jesteśmy członkiem społeczności tworzonej przez Interaction Design Foundation. Fundacja zrzesza doświadczonych specjalistów UX. Wszelkie materiały naukowe IDF współtworzone są przy współpracy z uniwersytetami Stanford, Cambridge i SAP Labs a także znanymi autorami, takimi jak Clayton Christensen i Don Norman.

UXPA

User Experience Professionals (UXPA) jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się pomocą specjalistom UX. Dzięki swoim publikacjom, UXPA pomaga w doskonaleniu i pogłębieniu umiejętności UX. Jako członkowie stowarzyszenia staramy się przekazywać wartościowe informacje z zakresu UX.